Thiago Alcantara
Thiago Alcantara fot. Elena Rusko / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Izolacja Thiago Alcantary. Zawodnik Liverpoolu z COVID-19

Thiago Alcantara dopiero co cieszył się ze swojego debiutu w barwach FC Liverpoolu. Piłkarz ten poczeka na kolejny wytęp, gdyż z powodu zachorowania na koronawirusa został odseparowany od reszty zespołu i przebywa obecnie w izolacji.

Czytaj dalej…

29-letni pomocnik zadebiutował w barwach The Reds wchodząc z ławki rezerwowych w wygranym 2:0 meczu z Chelsea. Gracza pozyskano w czasie tego lata z Bayernu Monachium.

Thiago Alcantara stracił mecz EFL Cup z Lincoln i ligowy pojedynek Premier League przeciwko Arsenalowi. Okazuje się, że powodem jest COVID-19. U piłkarza zaobserwowano w ostatnich dniach charakterystyczne objawy tego wirusa. Poddano go badaniom, a wynik testu był pozytywny.

Wzrasta liczba chorych w Anglii

“Thiago pozostanie teraz w izolacji na pewien okres czasu. Klub działa tak, jak zaleca w tej sprawie protokół” – czytamy w oświadczeniu. Liverpool zapewnia jednocześnie, że Alcantara czuje się dobrze i powinien szybko powrócić do zdrowia.

W poniedziałek Premier League wydała oświadczenie, w którym ogłosiła, że w czasie ostatniej serii badań koronawirusa wykryto u dziesięciu osób z klubów najwyższej klasy rozgrywek. To najwyższy wynik od czasu wznowienia zmagań piłkarskich w Anglii po wiosennym lockdownie.

Komentarze