Hit dla Man City, hattrick Aguero

Sergio Aguero

Manchester City pewnie 3:1 pokonał w hicie Premier League londyński Arsenal. Bohaterem spotkania okazał się zdobywca hattricka Sergio Aguero.

Spotkanie na Etihad Stadium rozpoczęło się od mocnego uderzenia Manchesteru City, który wyszedł na prowadzenie po zaledwie 48 sekundach gry. Po dośrodkowaniu Laporte’a z lewej strony boiska, bramkarza Arsenalu uderzeniem głową z pięciu metrów pokonał Sergio Aguero.

Radość Obywateli nie trwałą jednak długo, bowiem w 11. minucie Kanonierzy wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zagranie przedłużył Nacho Monreal, a piłkę w bramce mistrzów Anglii umieścił ustawiony przed bramką Laurent Koscielny.

W kolejnych minutach optyczną przewagę mieli podopieczni Josepa Guardioli, którzy w swoim stylu długo utrzymywali się przy piłce i wyczekiwali na okazję do zaatakowania. To nadeszła tuż przed przerwą. W 44. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Aguero, który bez problemów wykorzystał płaskie dogranie Sterlinga.

W drugiej połowie podopieczni Josepa Guardioli zdobyli trzeciego gola. Po raz kolejny do siatki trafił Aguero, który wykorzystał dogranie Sterlinga. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, bowiem powtórki telewizyjne pokazały, że Argentyńczyk pomógł sobie ręką. Jak się później okazało wynik 3:1 utrzymał się do końca spotkania.

Manchester City dzięki wygranej zmniejszył do dwóch punktów stratę do prowadzącego w tabeli Liverpoolu, który w poniedziałek rozegra swoje spotkanie z West Hamem. Tymczasem Arsenal porażka kosztowała spadek na piąte miejsce, kosztem Manchesteru United.

Manchester City – Arsenal FC 3:1 (2:1)