Higuain: W Premier League panuje świetna atmosfera

Gonzalo Higuain
Obserwuj nas w
fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P Na zdjęciu: Gonzalo Higuain

Gonzalo Higuain przeniósł się kilkanaście dni temu do Londynu, skąd powędrował w ramach wypożyczenia z Juventusu. Ostatnie pół roku Argentyńczykspędził jednak nie w Turynie, a w Mediolanie, gdzie reprezentował barwy Rossonerich. Teraz napastnik podzielił się z fanami swoimi przemyśleniami na temat nowej ligi i nowego środowiska.

Czytaj dalej…

– Czy liga włoska różni się od angielskiej? Tak, to widać już na pierwszy rzut oka – powiedział Higuain w rozmowie z Evening Standard.

– Zauważyłem, że w Premier League obrońcy atakują Ciebie mocniej, kiedy utrzymujesz piłkę przy nodze – dodał.

– To bardzo fascynująca liga, ale dopiero uczę się jak w niej grać. Z pewnością będę mógł powiedzieć wam więcej przy kolejnej rozmowie. Już teraz jednak mogę zdradzić, że bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie tutejsze stadiony. Są zawsze pełne i radosne. We Włoszech nie zawsze tak było, a to bardzo ważne dla gracza – skomentował Argentyńczyk.

Gonzalo Higauin wypowiedział się także o Maurizio Sarrim, z którym miał okazję już współpracować w Neapolu.

– Sarri jest trenerem, który wyciągnął ze mnie wszystko co najlepsze. Z nikim nie pracowało mi się chyba tak dobrze jak z nim. To szczególna więź. W sezonie 2015/2016 dzięki niemu pobiłem rekord strzelecki w Serie A. To dla mnie bardzo ważne –  kontynuował Argentyńczyk.

– Dlatego cieszę się, że znów mogę z nim współpracować, a moją radość potęguje to, że dzieje się to w Anglii – zakończył.

Przypomnijmy, że Gonzalo Higuain strzelił swoje dwa pierwsze gole dla Chelsea w ostatnim pojedynku ligowym z Hudddersfield.

Komentarze