Eden Hazard
Eden Hazard fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Hazard w Realu Madryt

Zgodnie z zapowiedziami, Real Madryt sfinalizował w piątek transfer pomocnika Chelsea Edena Hazarda. Reprezentant Belgii uzgodnił z Królewskimi pięcioletni kontrakt, a oficjalnie zostanie zaprezentowany mediom i kibicom 13 czerwca, po przejściu testów medycznych.

Czytaj dalej…

Kwota transferu ma wynieść 88 mln funtów (100 mln euro), ale może wzrosnąć do rekordowych w przypadku klubu z Santiago Bernabeu 130 mln funtów (145 mln euro), o ile spełnione zostaną wszystkie warunki zapisane w umowie.

Hazard grał w barwach The Blues od 2012 roku, kiedy to został kupiony za 32 mln funtów z Lille. W tym czasie zagrał w 352 spotkaniach, zdobywając w nich 110 bramek. Dwukrotnie wygrywał z Chelsea Premier League (2015, 2017), raz Puchar Anglii (2018), raz Puchar Ligi (2015) oraz dwukrotnie Ligę Europy (2013, 2019). W ubiegłotygodniowym finale przeciwko Arsenalowi (4:1) strzelił dwa gole.

Dyrektor Chelsea Marina Granovskaia podkreśliła, że na Stamford Bridge jeszcze przez wiele lat będzie się rozmawiało o grze Hazarda i jego wkładzie w sukcesy klubu.

– Wspomnienia, które nam zostawia, nie znikną. Zapewnił wszystkim, którzy oglądali grę Chelsea wspaniałą rozrywkę i wiele razy zapewniał nam zwycięstwo, i za to jesteśmy Edenowi niesamowicie wdzięczni – powiedziała Granovskaia.


Komentarze