Eden Hazard
Eden Hazard fot. Grzegorz Wajda

Hazard: Chelsea musi grać w LM co roku

Wciąż jednym z tematów numerem jeden w Anglii i Hiszpanii jest ewentualny transfer Edena Hazarda z Chelsea FC do Realu Madryt. Belg wypowiedział się ostatnio w tej kwestii w rozmowie z ESPN, przekonując, że informację o swojej decyzji przekaże wszystkim po zakończeniu sezonu.

Czytaj dalej…

Zawodnik dał jednak wszystkim do zrozumienia, że trudne byłoby dla niego opuszczenie po raz drugi z rzędu Ligi Mistrzów, co może mieć duży wpływ na jego decyzję. Hazard od dłuższego czasu jest łączony przez przedstawicieli mediów z transferem do madryckiego Realu.

– Na razie skupiam się tylko i wyłącznie na grze w Chelsea. To jest dla mnie najważniejsze – mówił zawodnik przed kamerą ESPN.

– Przed nami jeszcze miesiąc grania. Chcemy wygrać Ligę Europy, to jest nasz cel. Dla kibiców z kolei też ważne jest, aby widzieć Hazarda, który walczy na boisku i zostawia serce dla Chelsea. Co będzie później, zobaczymy – dodał reprezentant Belgii.

– Naszym celem jest też wywalczenie przepustki do gry w Lidze Mistrzów. Brak gry w tych rozgrywkach przez dwa sezony jest trudny, nie tylko dla zawodnika, ale też dla klubu – kontynuował Hazard.

– Chelsea musi grać w Lidze Mistrzów co roku, ale to trudne, ponieważ nie jesteśmy jedyną drużyną, która próbuje wywalczyć możliwość gry w tych rozgrywkach. W związku z tym robimy też wszystko, co w naszej mocy, ale znaleźć się w TOP 4 ligi angielskiej na koniec sezonu – skwitował piłkarz.

Londyńczycy plasują się aktualnie na trzeciej pozycji w tabeli Premier League, legitymując się dorobkiem 66 punktów na koncie. Podopieczni Maurizio Sarriego w ligowej stawce wyprzedzają między innymi Tottenham Hotspur, Arsenal FC, czy Manchester United.

Warto też zaznaczyć, że przed Chelsea dwa trudne wyjazdy w lidze na Anfield Road i Old Trafford, które mogą mieć decydujące znaczenie dla końcowego układu tabeli angielskiej ekstraklasy.

Komentarze