Możliwy szybszy powrót Kane. “Harry jest optymistą”

Harry Kane
Harry Kane PressFocus

Napastnik Tottenhamu Hotspur Harry Kane z powodu kontuzji nie wystąpił w niedzielnym meczu z Brighton. Menedżer Kanonierów Jose Mourinho jest jednak optymistą i ma nadzieję, że najlepszy strzelec zespołu będzie mógł wrócić na boisko w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

Kane doznał urazu obu kostek podczas niedawnego przegranego 1:3 meczu z Liverpoolem. Początkowo obawiano się, że napastnika czeka dłuższa przerwa w grze. Badania, które przeszedł zawodnik nie wykazały jednak poważnych uszkodzeń. W efekcie jego powrót do gry może nastąpić już wkrótce.

– Wiadomości są całkiem dobre. W dniu meczu z Liverpoolem nie wiedzieliśmy, jak wygląda sytuacja. Następnego dnia była już mowa o około trzech tygodniach przerwy. Nie chcę byś super optymistą, ale Harry nim jest. Ma już doświadczenie z tego typu kontuzjami i jego zdaniem będzie mógł wrócić w najbliższych tygodniach – powiedział Mourinho na nagraniu opublikowanym na Twitterze.

27-letni napastnik miał udział przy 23 z 34 bramek Tottenhamu Hotspur w obecnym sezonie Premier League. W 19 dotychczasowych występach 12 razy wpisywał się na listę strzelców i dołożył do tego 11 asyst. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, rozegrał w tym sezonie 29 meczów, zdobywając 19 bramek i notując 14 asyst.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze