Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Gundogan z koronawirusem, mecz niezagrożony

Manchester City w oficjalnym komunikacie poinformował, że Ilkay Gundogan uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. Rozegranie dzisiejszego spotkania 2. kolejki Premier League, w którym drużyna Josepa Guardioli zmierzy się z Wolverhamptonem Wanderers, nie jest jednak zagrożone.

Czytaj dalej…

Gundogan, zgodnie z protokołem Premier League i brytyjskiego rządu, przejdzie teraz 10-dniową kwarantannę. W jej efekcie prawdopodobnie opuści trzy najbliższe spotkania – poniedziałkowy z Wolverhampton, czwartkowy Carabao Cup z Bournemouth oraz niedzielny z Leicester City.

Gundogan trzecim piłkarzem Manchesteru City z koronawirusem

Reprezentant Niemiec to trzeci zawodnik Manchesteru City, który w ostatnim czasie uzyskał pozytywny wynik w regularnie przeprowadzanych testach. Wcześniej w kwarantannie z tego powodu pozostawali Riyad Mahrez i Aymeric Laporte, ale obaj już w ubiegłym tygodniu wrócili do treningów z zespołem.

Manchester City w opublikowanym komunikacie nie przekazał żadnych szczegółów dotyczących stanu Gundogana. Klub życzył mu jedynie szybkiego powrotu do zdrowia.

W poprzednim sezonie Gundogan rozegrał 50 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając pięć bramek i notując pięć asyst.

Komentarze