Gundogan: Man City musi wygrać Ligę Mistrzów

Piłka Ligi Mistrzów 2018/19
Piłka Ligi Mistrzów 2018/19 fot. adidas

Ilkay Gundogan uważa, że Manchester City musi wygrać Ligę Mistrzów, aby stać się jednym z klubów światowej elity. Dotychczas Obywatele od czasu przejęcia klubu przez Sheikha Mansoura w 2008 roku, nie zdołali odnieść sukcesu na międzynarodowej arenie.

Czytaj dalej…

W poprzednim sezonie zostali wyeliminowali z Ligi Mistrzów przez Liverpool w ćwierćfinale. Teraz powalczą o awans do tej fazy rozgrywek z Schalke 04 Gelsenkirchen.

– Jeśli chcesz należeć do międzynarodowej elity, jeśli chcesz tam być zarówno jako klub, jak i zawodnik, musisz zdobyć to trofeum. Nie można przejść obok niego, przynajmniej moim zdaniem. Myślę, że gdybyśmy kiedyś to wygrali, klub wkroczyłby w nową erę – dodał.

– Wzniósłby się na ten sam poziom co Real, Barca, Bayern czy Juventus, kluby, które być może są krok ponad nami. Może nie w sposobie, w jaki grają w piłkę, a przynajmniej jako klub – kontynuował.

– Naszym zadaniem jest spróbować i dać z siebie wszystko, aby kiedyś stało się to rzeczywistością. Spróbujemy i mamy nadzieję, że sobie z tym poradzimy. Mamy wiele doświadczeń z ostatnich lat w Lidze Mistrzów, oczywiście nie wszystkie z nich są pozytywne. Powinniśmy byli wygrać przynajmniej raz. Tak więc, jak można sobie wyobrazić, jest w nas duża chęć do zrobienia czegoś w Lidze Mistrzów – dodał.

Komentarze