Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Guardiola z nowym kontraktem! Wabik na Messiego?

Stało się niespodziewane. Gdy większość kibiców zastanawiała się, jaki będzie nowy przystanek dla Pepa Guardioli, ten zdecydował się przedłużać wygasający nadchodzącego lata kontrakt z Manchesterem City.

Czytaj dalej…

Próba wpłynięcia na Messiego

Guardiola przedłużył umowę do 2023, co oznacza, że jeśli ją wypełni, to spędzi w Manchesterze siedem lat. To tyle, przez ile łącznie trenował Barcelonę i Bayern Monachium. Choć Katalończyk długo przekonywał, że najbardziej lubi pracować etapami, a taki etap oznacza zwykle trzy lub cztery lata, zamierza pozostać w Anglii znacznie dłużej. Z ekipą Obywateli sięgnął po wszystko, co było możliwe na krajowym podwórku, ale jego wielkim celem jest Liga Mistrzów. Niewykluczone, że przedłużeniem umowy chce spróbować przekonać Lionela Messiego do dołączenia do wicemistrzów Anglii. Już latem wiele mówiło się o prawdopodobnych przenosinach Argentyńczyka do Manchesteru, wtedy jednak na drodze stanął Josep Bartomeu. Od stycznia kapitan Barcelony sam będzie mógł decydować o swoim losie. Jego zażyłość z Guardiolą jest powszechnie znana, więc o ile nowy prezydent katalońskiego klubu, którego poznamy końcem stycznia, nie przekona go do pozostania, przenosiny do Anglii wydają się bardzo prawdopodobne.

Rewolucjonista

– Guardiola odmienił styl gry drużyny i poprowadził go do ośmiu ważnych trofeów, pobijając przy okazji wiele długoletnich rekordów. Zespół pod jego wodzą wygrał 181 z 245 meczów, a więc niespełna 74%, wygrywając trofeum średnio co 31. Przedłużenie umowy z Pepem to naturalny krok na drodze, która ewoluowała przez lata. To efekt wzajemnego zaufania i respektu – możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Sam Pep Guardiola także wydaje się zachwycony możliwością dalszego prowadzenia zespołu z Manchesteru:

– Odkąd pojawiłem się w Manchesterze City, czułem się mile widziany – zarówno w klubie, jak i mieście. Od tego dnia osiągnęliśmy mnóstwo celów, zdobyliśmy wiele bramek, wygrywaliśmy mecze i trofea. Jestem z tego bardzo dumny. Teraz czeka nas wyzwanie ulepszania i dalszej ewolucji i jestem podekscytowany z tego, że mogę pomóc w tym klubowi – zapewnił szkoleniowiec, pod którego wodzą Manchester City zdobył rekordowe 100 punktów na drodze do mistrzostwa w sezonie 2017/2018.

Komentarze