Guardiola skomentował pogłoski ws. Rangnicka

Josep Guardiola
fot. PressFocus Na zdjęciu: Josep Guardiola

Manchester United wkrótce prawdopodobnie zatrudni nowego menedżera. Wszystko wskazuje na to, że następcą Ole Gunnara Solskjaera zostanie Ralf Rangnick. Medialnie doniesienia skomentował opiekun Manchesteru City Josep Guardiola.

  • Nie milkną spekulacje na temat nowego menedżera Man Utd
  • Najbardziej realny scenariusz zakłada, że stery nad Czerwonymi Diabłami przejmie Ralf Rangnick
  • Na temat Niemca głos zabrał opiekun aktualnych mistrzów Premier League

Guardiola zabrał głos na temat Rangnicka

Manchester United w niedzielę zmierzy się z Chelsea. W tym boju nadal ekipę z Old Trafford ma prowadzić Michael Carrick. Niemniej już w starciu przeciwko Arsenalowi zawodnikami Czerwonych Diabłów dowodzić ma już były trener Hoffenheim, czy RB Lipsk.

Czy Rangnick został już zatwierdzony na stanowisku menedżera Man Utd? Nie, więc na razie to wszystko jest na poziomie plotek. Osobiście nie znam Rangnicka zbyt dobrze. Kiedys rozmawiałem z nim przez telefon, ale nie mieliśmy żadnych spotkań. Wiem, że wykonał kawał świetnej roboty w Lipsku. Posiada duże doświadczenie w Niemczech, ale osobiście nie miałem okazji go spotkań – powiedział Guardiola cytowany przez Sky Sports.

Rangnick w lipcu tego roku został szefem sportu i rozwoju w Lokomotiwie Moskwa. Jego kontrakt z ekipą ze stolicy Rosji obowiązuje trzy lata. Niemiecki specjalista zajmuje się szerokim zakresem zagadnień. Między innymi planowaniem strategicznym i rozwojem sportu, ale także pracą akademii piłkarskich w klubach oraz treningami rezerw. Zwykle w sztabie szkoleniowym Rangnicka pracuje zespół specjalistów.

Czytaj więcej: Klopp ostrzegł kluby Premier League przed Rangnickiem

Manchester City
West Ham
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 28. listopada 2021 14:57.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze