Guardiola: Musimy skupić się na sobie i wywierać presję

Josep Guardiola
Obserwuj nas w
fot. fcbarcelona.cat Na zdjęciu: Josep Guardiola

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola powiedział swoim zawodnikom, aby skupili się przede wszystkim na sobie, a nie patrzyli na terminarz Liverpoolu.

Czytaj dalej…

W poniedziałek Manchester City pewnie 3:0 pokonał u siebie Wolverhampton i zmniejszył do czterech punktów stratę do prowadzących w tabeli The Reds.

– Nie możemy nic zrobić z meczami Liverpoolu, one do nich należą – powiedział Guardiola. – Jedynym sposobem jest wywieranie presji i być może któregoś dnia się potkną.

– Mówię zawodnikom, aby nie zaglądali do terminarza Liverpoolu, aby o tym pamiętali. Bo normalnie, kiedy tak się dzieje, przegrywasz swoje mecze – dodał.

– Liverpool to jedyna drużyna, która do tej pory radziła sobie lepiej. W ostatnich godzinach wielokrotnie rozmawialiśmy z naszymi zawodnikami, że nie możemy kontrolować tego co oni robią, ale możemy kontrolować to, co my robimy – mówił Guardiola.

– Ale pewne jest, że jeśli my nie będziemy wygrywać, to oni będą mistrzami. Dlatego też musimy wywierać na nich presję, wygrywając nasze spotkania – dodał.

Komentarze