Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin /SPORT PICTURES

Guardiola: Klopp i Mourinho mogą do mnie zadzwonić

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola powiedział, że Jürgen Klopp i Jose Mourinho mogą do niego zadzwonić w celu przedyskutowania ostatniej decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Czytaj dalej…

W poniedziałek Trybunał uchylił nałożony przez UEFA na klub zakaz uczestnictwa w europejskich pucharach w dwóch najbliższych sezonach oraz obniżył karę finansową z 30 do 10 milionów euro. CAS uznało, że “większość zgłoszonych rzekomych naruszeń nie została potwierdzona lub uległa przedawnieniu”.

Krytycznie na temat decyzji CAS wypowiedzieli się menedżerowie Liverpoolu i Tottenhamu Hotspur. Klopp stwierdził, że decyzja o uchyleniu zakazu “nie jest dobrym dniem dla piłki nożnej”, ponieważ uważa, że zasady Finansowego Fair Play są ważne dla ochrony drużyn i całego sportu.

Z kolei Mourinho orzeczenie CAS określił mianem “haniebnego i katastrofalnego”. Zdaniem Portugalczyka, jeżeli Manchester City był niewinny, nie powinien zostać ukarany również grzywną, a jeśli był winny to zakaz powinien zostać utrzymany.

– Jeśli chcą porozmawiać, jestem tutaj. Wyrok od trzech niezależnych sędziów był jasny. Ale jeśli chcą, to znają mój numer telefonu i mogą do mnie zadzwonić, a ja mogę im wszystko wyjaśnić. To żaden problem – powiedział Guardiola.

– Ale uważam, że nie musimy zbyt wiele o tym rozmawiać, bo orzeczenie było jasne. Wszystkie sugestie, że kłamaliśmy lub oszukiwaliśmy, zostały odrzucone – dodał menedżer Manchesteru City.

Komentarze