Liverpool zaskoczył decyzją? Przedłużył kontrakt z rezerwowym

Choć dla Juergena Kloppa Konstantinos Tsimikas nie jest jednym z pierwszych wyborów w defensywie, Grek cieszy się zaufaniem szkoleniowca. Na jego prośbę Liverpool zdecydował się przedłużyć z nim kontrakt.

Konstantinos Tsimikas
Obserwuj nas w
Imago/Christian Moser Na zdjęciu: Konstantinos Tsimikas
  • Juergen Klopp wciąż ufa Konstantinosowi Tsimikasowi, który pełni rolę rezerwowego obrońcy
  • The Reds zdecydowali się na przedłużenie umowy z 27-latkiem
  • Nowy kontrakt obrońcy będzie obowiązywał do końca czerwca 2027 roku

Tsimikas na dłużej w Liverpoolu

Dla Konstantinosa Tsimikasa sezon 2023/24 jest czwartym już w barwach Liverpoolu. Grek nie ma monopolu na grę w wyjściowym składzie, jednak w oczach Juergena Kloppa stanowi solidne wzmocnienie kadry. 27-latek potrafi zagrać na kilku pozycjach i w razie potrzeby zastąpić istotnych graczy.

The Reds na prośbę szkoleniowca zdecydowali się na zaproponowanie defensorowi nowej umowy. W poniedziałek Tsimikas przedłużył umowę z Liverpoolem, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2027 roku. Poprawie ulegną również jego zarobki. 

Bardzo cieszę się, że tutaj jestem i przedłużyłem kontrakt. Czuję, że wszelkie poświęcenie, a także praca i wszystko inne co w to włożyłem się spłaca – stwierdził reprezentant Grecji.

W obecnym sezonie Konstantinos Tsimikas wystąpił w barwach Liverpoolu dwukrotnie. Portal Transfermarkt wycenia go na 18 milionów euro.

U nas również: Hiszpan opuści Liverpool? The Reds gotowi wysłuchać ofert

Komentarze