Kibice Liverpoolu
Kibice Liverpoolu fot. Grzegorz Wajda

FIFA zapłaci Liverpoolowi za kontuzję zawodnika

Sky Sports donosi, że FIFA będzie opłacać znaczną część wynagrodzenia Joe Gomeza. Defensor Liverpoolu doznał poważnej kontuzji na zgrupowaniu reprezentacji Anglii i nie zagra do wiosny przyszłego roku.

Czytaj dalej…

Zawodnik The Reds nabawił się poważnego urazu kolana i przeszedł już pomyślnie zabieg medyczny. Nadal czeka go jednak wielomiesięczna rehabilitacja i minie kilka miesięcy nim wróci na plac gry. Nie oznacza to jednak, że Liverpool będzie musiał opłacać w całości jego wynagrodzenie. Pomóc w tej sprawie ma FIFA.

Zgodnie z regulaminem, kluby mają prawo zgłosić się o wsparcie finansowe na opłacanie wynagrodzenia zawodnika, jeśli ten nabawił się urazu na zgrupowaniu reprezentacji. Kwota ta nie może przekraczać jednak 130 tys. funtów na tydzień.

Jak informuje Sky Sports, Liverpool może zacząć ubiegać się o wsparcie ze strony FIFA po upłynięciu miesiąca. Wynagrodzenie Joe Gomeza będzie wypłacane w ten sposób do czasu jego powrotu do normalnych zajęć treningowych. Spekuluje się, że nastąpi to na wiosnę 2021 roku.

23-latek jest zawodnikiem aktualnego mistrza Anglii od 2015 roku. Do tej pory rozegrał 79 meczów w pierwszym zespole. Wcześniej, na początku kariery, reprezentował barwy Charlton Athletic. Nie jest to pierwszy defensor Liverpoolu, który wypadł na kilka miesięcy z powodu urazu. Wcześniej podobny pech spotkał też Virgila van Dijka.

Komentarze