FA Cup: Watford pierwszym ćwierćfinalistą

Paweł Wszołek

Watford zostało pierwszym zespołem, który zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Szerszenie wygrały w piątek na Loftus Road z Queens Park Rangers 1:0 i mają szansę pierwszy raz od trzech lat dotrzeć do półfinału tych rozgrywek.

O losach pojedynku zadecydowała akcja z doliczonego czasu gry w pierwszej połowie, gdy Tom Cleverley skiksował próbując strzelać, piłka trafiła do Etienne’a Capoue, a ten zdobył swojego trzeciego gola w tym sezonie. Szerszenie w drugiej części meczu mogły podwyższyć rezultat, lecz bramka Andre Graya nie została uznana. Z kolei The Hoops, w barwach których 76 minut zagrał Paweł Wszołek, powinni wyrównać trzy minuty przed końcem, ale Toni Leistner spudłował z najbliższej odległości, po dograniu Darnella Furlonga.

Queens Park Rangers – Watford 0:1 (0:1)

0:1 Capoue 45’+1