Emery: VAR pomoże sędziom

Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Menedżer Arsenalu Unai Emery po zakończeniu derbowego spotkania z Tottenhamem Hotspur stwierdził, że system VAR pomoże sędziom w podejmowaniu ważnych decyzji. Kilka takich w sobotnim meczu musiał podjąć sędzia Anthony Taylor.

Czytaj dalej…

W drugiej połowie arbiter podyktował dwa rzuty karny. Pierwszy dla Tottenhamu, który wykorzystał Harry Kane, a drugi dla Arsenalu. Pierre-Emerick Aubameyang nie zdołał jednak pokonać Hugo Llorisa. W końcówce meczu Taylor pokazał również czerwoną kartkę Lucasowi Torreirze.

Emery pochwalił pracę arbitra i jego asystentów, ale wierzy, że wprowadzenie systemu VAR w przyszłym sezonie pomoże im w podejmowaniu decyzji. – Uważam, że VAR pomoże sędziom, w takich spotkaniach jak to dzisiejsze. Według mnie sędziowie pokazali wielką osobowość, ale to za mało, aby podejmować trudne decyzje w polu karnym, zarówno dla nich, jak i dla nas – stwierdził.

Zapytany o postawę swojej drużyny Emery odpowiedział: – Jestem dumny z zawodników i ich pracy. Można wygrywać, przegrywać lub remisować jak my, ale przede wszystkim graliśmy jako drużyna i walczyliśmy razem.

– Mieliśmy bardzo dobre momenty w tych 90 minutach, mogliśmy wygrać to spotkanie. Stworzyliśmy sytuacje, zdobyliśmy bramkę i mogliśmy wygrać. Oni mieli również swoje okazje, ale nas ratował bramkarz. Zagraliśmy z wielkim duchem zespołowym i bardzo dobrze taktycznie. To mentalność, jaką chcemy – dodał.

Komentarze