Ekspresowa bramka zapewniła Aston Villi komplet

Piłkarze Aston Villi
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Aston Villi

Aston Villa pokonała Arsenal 1:0 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki Premier League. O wyniku zadecydowała bramka zdobyta w drugiej minucie po błędach obrony Kanonierów. Gospodarze awansowali na ósme miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji wyprowadzili zabójczy atak. Zbyt lekko futbolówkę wycofał jeden z piłkarze Arsenalu, dlatego została przejęta przez Bertranda Traore. Skrzydłowy wbiegł z piłką w pole karne i zagrał ją do Olliego Watkinsa. Anglik pewnym uderzeniem między nogami jednego z obrońców umieścił piłkę w bramce.

Obie drużyny próbowały dalej atakować, ale dobrze spisywali się golkiperzy. W bramce Kanonierów debiutował Mathew Ryan, który dobrze się spisywał.

W drugiej połowie mecz stał się bardziej otwarty, ponieważ obie drużyny stwarzały sobie więcej sytuacji. Jako pierwsi groźnie zaatakowali piłkarze Aston Villi, ale na posterunku był Ryan, który obronił uderzenie Johna McGinna. Swoich szans próbowali Nicolas Pepe i Martin Odegaard, ale zawodnikom Arsenalu brakowało szczęścia.

Pod koniec meczu Mathew Ryan musiał ponownie popisać się dobrymi paradami. Najpierw wybronił strzał Jacka Grealisha, a następnie zatrzymał Olliego Watkinsa. Końcowy rezultat to 1:0. Dla Arsenalu jest to trzeci z rzędu mecz w Premier League bez zwycięstwa. Aston Villa awansowała natomiast na ósme miejsce w tabeli.