Derby stolicy dla Arsenalu

Aaron Ramsey

Piłkarze Arsenalu poprawili humory swoim kibicom i w noworocznym meczu 21. kolejki Premier League, Kanonierzy pokonali przed własną publicznością Fulham 4:1 (1:0). Bramki dla zespołu z The Emirates zdobyli Xhaka, Lacazette, Ramsey i Aubameyang, natomiast po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Kamara.

Po klapie na Anfield, Unai Emery dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce – miejsca Lichtsteinera, Torreiry i Ramsey’a zajęli Koscielny, Guendouzi oraz Lacazette. Na cztery korekty po wygranej z Huddersfield zdecydował się za to Claudio Ranieri – Le Marchand, Cisse, Sessegnon i Schurrle zastąpili Mawsona, Seriego, Chambersa i Vietto.

Spotkanie mogło rozpocząć się od szybkiego gola Aubameyanga, ale Gabończy nie trafił w bramkę z kilku metrów po podaniu Iwobiego. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli goście i dwukrotnie przed szansą stanął Sessegnon – 18-latek najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Leno, a później nie trafił w piłkę po centrze Schurrle.

W 25. minucie Kanonierzy wyszli jednak na prowadzenie – po dograniu Iwobiego z lewej flanki, ze stoickim spokojem akcję wykończył Xhaka. Dzisięć minut przed przerwą, Szwajcar mógł, a nawet powinien, zdobyć drugiego gola, ale po podaniu Kolasinaca, strzał Xhaki zdołał zatrzymać Ream.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy, znów groźnie zrobiło się pod bramką The Cottagers – po dośrodkowaniu Iwobiego z lewego skrzydła, minimalnie niecelnie główkował Aubameyang. Chwilę później, Rico zdołał wybronić jeszcze uderzenie Lacazette’a z ostrego kąta.

Dziesięć minut po zmianie stron, podopieczni Unaia Emery’ego cieszyli się z drugiego gola – po koronkowej akcji, Kolasinac wyłożył futbolówkę Lacazette’owi, który bez większych problemów pokonał bramkarza Fulham. Chwilę później mogło być już nawet 3:0, ale płaski strzał Lacazette’a wybronił nogą Rico.

W 69. minucie, goście z Craven Cottage zdobyli bramkę kontaktową – piłkę z lewej strony pola karnego dograł Sessegnon, a akcję skutecznie zamknął Kamara. Dziesięć minut później było już jednak 3:1 – po zagraniu Kolasinaca w słupek trafił Aubameyang, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Ramsey.

Swoje okazje w kolejnych minutach miał Aubameyang – w 82. minucie, Gabończyk przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Fulham, ale kilkadziesiąt sekund później, futbolówka po strzale byłego napastnika Borussii Dortmund znalazła już drogę do siatki, choć z pomocą przyszedł mu próbujący interweniować Ream.

Kiedy następne mecze?

Kolejny weekend w Anglii upłynie pod znakiem III rundy Pucharu Anglii – do walki w lidze piłkarze Arsenalu i Fulham wrócą 12 stycznia. Kanonierzy zagrają na wyjeździe z West Hamem, natomiast znajdujący się w strefie spadkowej The Cottagers zmierzą się z Burnley.

Arsenal FC – Fulham FC 4:1 (1:0)