Obrońca Chelsea chwali Pottera: to prawdziwy fachowiec

Kalidou Koulibaly
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kalidou Koulibaly

Graham Potter niedawno rozpoczął pracę na stanowisko menedżera Chelsea. Pochlebnie o jego warsztacie trenerskim wypowiedział się Kalidou Koulibaly, który do Londynu trafił w trakcie letniego okienka transferowego.

  • Graham Potter objął stanowisko szkoleniowca Chelsea na początku września
  • Anglik poprowadził nowy klub dotychczas w jednym spotkaniu
  • Kalidou Koulibaly wychwala warsztat nowego menedżera

Senegalczyk wierzy w umiejętności nowego trenera

Wiadomość o zwolnieniu Thomasa Tuchela spadła jak grom z jasnego nieba. Władze Chelsea podjęły taką decyzję dzień po przegranej z Dinamem Zagrzeb w Lidze Mistrzów, choć media informowały, że w kuluarach zapowiadało się na nią od dłuższego czasu. Następcą Niemca w Londynie został Graham Potter, który rozpoczął pracę na początku września. Były szkoleniowiec Brighton podpisał pięcioletni kontrakt.

Z uwagi na przełożone mecze w Premier League Potter poprowadził swoją drużynę dotychczas tylko w jednym spotkaniu. Jego debiut w roli szkoleniowca Chelsea zakończył się remisem 1-1 z Salzburgiem w ramach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Kalidou Koulibaly pochlebnie wypowiedział się o warsztacie trenerskim Anglika. Docenia jego pracę w Brighton i wierzy, że jego świeże podejście pomoże zespołowi walczyć o najwyższe cele.

To prawdziwy fachowiec. Przyszedł ze świeżymi pomysłami i świeżym podejściem do gry. Zrobił porządną robotę w Brighton i jesteśmy szczęśliwi, że teraz jest w Chelsea – zapewnia Koulibaly.

W swoim pierwszym meczu Potter nie zdecydował się posłać do gry Senegalczyka, który pełne dziewięćdziesiąt minut przesiedział na ławce rezerwowych. Defensor przyznaje, że rozumie tę sytuację i wie, czego oczekuje od niego trener.

Wiem czego trener ode mnie oczekuje. Muszę być cierpliwy i pokazywać na treningach, że zasługuję na grę i, że trener może mi zaufać. Zazwyczaj w pierwszych tygodniach pracy trener stawia na zawodników z najdłuższym stażem w danym klubie – analizuje 31-latek.

Zobacz również: Newcastle chce uprzedzić gigantów Premier League

Komentarze