Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin /SPORT PICTURES

Decyzja CAS w sprawie Manchesteru City w lipcu

Manchester City na decyzję Sądu Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) tu w sprawie złożonego odwołania będzie musiał poczekać do pierwszej połowy lipca – informuje ESPN.

Czytaj dalej…

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) w lutym ukarała Manchester City za naruszenie przepisów Finansowego Fair Play wykluczeniem z europejskich pucharów na dwa lata oraz karą finansową w wysokości 30 milionów euro. Władze klubu z Etihad Stadium złożyły od tej decyzji odwołanie do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu (CAS). W środę, w szwajcarskiej Lozannie, zakończyła się rozprawa w tej sprawie.

“Rozprawa w Sądzie Arbitrażowym ds. Sportu (CAS) pomiędzy Manchesterem City i Europejską Unią Piłkarską (UEFA) zakończył się dzisiaj” – informuje CAS w oficjalnym komunikacie.

“Rozprawa, rozpoczęta w dniu 8 czerwca 2020 roku, została przeprowadzona w formie wideokonferencji, z udziałem uczestników w Lozannie i Londynie oraz ekspertów z różnych krajów, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Pod koniec rozprawy obie strony wyraziły zadowolenie z przebiegu procedury” – czytamy dalej.

“Zespół arbitrów zajmujących się tą sprawą, w skład którego wchodzą Rui Botica Santos (Portugalia) jako przewodniczący, prof. Ulrich Haas (Niemcy) i Andrew McDougall (Francja), rozpocznie obrady i przygotuje orzeczenie arbitrażowe zawierające ich decyzję” – kontynuowano.

“Oczekuje się, że decyzja ta zostanie wydana w pierwszej połowie lipca 2020 oku. Dokładna data zostanie podana z wyprzedzeniem” – dodano.

Komentarze