David Silva będzie miał swój pomnik w Manchesterze

David Silva
David Silva fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Manchester City poinformował, że David Silva zostanie uhonorowany pomnikiem, który stanie przed Etihad Stadium. Ma to być dowód uznania dla byłego reprezentanta Hiszpanii, który w zespole Obywateli występował przez dziesięć ostatnich lat.

Czytaj dalej…

David Silva do Manchesteru City trafił w 2010 roku Valencii. Obecnie dobiega końca jego przygoda z klubem, bowiem wygasający kontrakt nie zostanie przedłużony.

Hiszpan był bardzo ważnym zawodnikiem dla zespołu z Etihad Stadium podczas całego 10-letniego pobytu. W tym czasie rozegrał w jego barwach ponad 400 spotkań, przyczyniając się także do czterokrotnego zdobycia przez drużynę mistrzostwa Anglii. Do tego dołożył dwa triumfy w Pucharze Anglii oraz pięć zwycięstw w Carabao Cup.

David Silva i Kompany z pomnikami

Nie tylko David Silva, ale także były kapitan zespołu Vincent Kompany zostanie uhonorowany pomnikiem. Oba staną przed stadionem zespołu i mają zostać odsłonięte w 2021 roku.

– David Silva przez dziesięć ostatnich lat był naszym cichym liderem. Było to z jego strony celowe, ale na pewno inspirował wszystkich wokół siebie, od najmłodszego zawodnika akademii po starszych kolegów z drużyny – powiedział prezydent klubu, Khaldon Al Mubarak.

– Wywarł duży wpływ na drużynę, na ten klub, jego historię, a nawet na całą Premier League. Przyczynił się do powstania pięknej filozofii piłki nożnej, którą dzisiaj widzimy. Był jej początkiem – kontynuował.

– Podobnie jak w przypadku Vincenta, pomnik Davida będzie trwałym przypomnieniem wspaniałych chwil, które nam dał, nie tylko jako niesamowity piłkarz, ale również jako inspirujący ambasador, który zawsze z wielką godnością reprezentował nasz klub – dodał prezydent Manchesteru City.

Komentarze