David Luiz: Ufamy filozofii Sarriego

David Luiz
Obserwuj nas w
fot. Rafał Rusek Na zdjęciu: David Luiz

Obrońca Chelsea David Luiz podkreślił, że on i jego koledzy z zespołu ufają filozofii menedżera Maurizio Sarriego i wszyscy są z Włochem.

Czytaj dalej…

W sobotę The Blues zanotowali rozczarowujący występ, w którym przegrali 0:2 z Arsenalem. Po tym meczu tracą trzech punkty do czwartego miejsca w tabeli.

Podczas konferencji prasowej rozgniewamy Sarri krytykował mentalność swoich zawodników, twierdząc, że są “niezwykle trudni do zmotywowania”. David Luiz stwierdził natomiast, że szkoleniowiec “nie był szczęśliwy” po meczu, “ale nikt nie był szczęśliwy, więc to było normalne”.

– To nasz styl, nasza filozofia. Myślę, że gdybyś na początku sezonu zapytał: Czy Chelsea może utrzymywać się przy piłce?, powiedziałbyś, że nie. A teraz jesteśmy w stanie to robić, jak najlepsze drużyny na siebie. Musimy jednak poprawić naszą grę na ostatnich 25 metrach – powiedział David Luiz.

Zapytany, czy trudniej jest zaufać filozofii, kiedy Chelsea przegrała, reprezentant Brazylii odpowiedział: – Jest to część procesu, kiedy próbujesz coś zrobić. Jeżeli będziemy ciągle coś zmieniać ze względu na wyniki, to do niczego nie dotrzemy. Więc to jest nasza filozofia, wierzą w nią, ufam jej, więc wiem tylko, że musimy ją doskonalić, jak każdy zespół na świecie.

Komentarze