Man United potwierdził numer na koszulce Cristiano Ronaldo

Makieta Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Makieta Cristiano Ronaldo

Manchester United potwierdził to, o czym media donosiły od momentu ogłoszenia powrotu Cristiano Ronaldo na Old Trafford. Portugalczyk odzyskał numer 7, dotychczas należący do Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk przejmie numer 21.

  • Po transferze Cristiano Ronaldo do Manchesteru United spekulowano, z jakim numerem występować będzie stara-nowa gwiazda
  • Kojarzący się z Portugalczykiem numer 7 należał dotąd bowiem do Edinsona Cavaniego
  • W czwartek Manchester United potwierdził jednak, że 36-latek odzyska swój dawny numer. Cavani przejmie zaś numer 21

Cristiano Ronaldo i numer 7 – tej pary się nie rozdziela

Transfer Cristiano Ronaldo do Manchesteru United wydarzył się bardzo szybko i niespodziewanie. Po pierwszej fali entuzjazmu, jaką wzbudził powrót legendy do miejsca, w którym pokazał się Europie, pojawiło się jedno kluczowe pytanie. Z jakim numerem występować będzie Cristiano Ronaldo? Ostatni sezon, w którym Portugalczyk nie nosił na koszulce numeru z numerem siódmym, była jego pierwsza kampania w Realu Madryt – 2009/2010. Wówczas ta legendarna cyfra należała do Raula Gonzaleza.

W Manchesterze United w ubiegłej kampanii nosił ją Edinson Cavani. Okazało się jednak, że Urugwajczyk nie zamierza robić Portugalczykowi problemu z ewentualnym brandingiem marki CR7. Czerwone Diabły poinformowały poprzez swoją stronę, że Ronaldo ponownie będzie przywdziewał koszulkę z numerem 7. Cavani zgodził się zaś przyjąć trykot z numerem, który nosi także w reprezentacji Urugwaju, czyli 21.

Portugalczyk, gdy po raz pierwszy trafił na Old Trafford, od razu otrzymał numer 7. Wcześniej występowali z nim, między innymi, George Best, Bobby Robson, Eric Cantona czy David Beckham. W trakcie sześciu sezonów w tej koszulce Ronaldo rozegrał dla Manchesteru United 292 spotkania i strzelił 118 goli.

Okazję do ponownego debiutu otrzyma prawdopodobnie tuż po przerwie reprezentacyjnej. W sobotę, 11 września, Czerwone Diabły podejmą u siebie Newcastle United.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze