Conte odkurzy talent? Piłkarze Tottenhamu z czystą kartą

Antonio Conte
PressFocus Na zdjęciu: Antonio Conte

Antonio Conte w niedzielę po raz pierwszy poprowadzi Tottenham Hotspur na boiskach Premier League. Przed spotkaniem z Evertonem włoski szkoleniowiec wypowiadał się na temat sytuacji Dele Alliego, który w ostatnim czasie nie mógł liczyć na regularne występy.

  • Antonio Conte w niedzielę po raz pierwszy zasiądzie na ławce trenerskiej Tottenhamu Hotspur w meczu Premier League
  • Włoski szkoleniowiec wierzy, że jednym zawodników, którzy wrócą do gry na wysokim poziomie będzie Dele Alli
  • Mecz Everton – Tottenham rozpocznie się o godzinie 15:00

Dele Alli z czystą kartą

25-letni Alli w obecnym sezonie zaliczył 12 występów, ale pod koniec kadencji Nuno Santo sporadycznie pojawiał się na murawie. Pomocnik miał również problemy z regularnymi występami u poprzedniego menedżera Tottenhamu – Jose Mourinho.

Teraz Alli ma jednak czystą kartę, a Conte zapewnia, że da mu szansę występów w podstawowym składzie, jeżeli ten pokaże, że na to zasługuje.

– Bardzo dobrze pamiętam, kiedy graliśmy przeciwko Tottenhamowi w przeszłości, a szczególnie jeden mecz, kiedy przegraliśmy po 13 zwycięstwach z rzędu. Dele strzelił wówczas dwie bramki – powiedział Conte, cytowany przez Sky Sports. – To już jednak przeszłość. Teraz mamy teraźniejszość, ale Dele na pewno jest zawodnikiem, który ma wielki potencjał. Jest bardzo dobry i silny pod względem fizycznym – kontynuował.

– Na pewno dam mu możliwość pokazania, że ma talent. Jednocześnie, kiedy wybieram podstawową jedenastkę, robię to, ponieważ uważam, że oni mogą poprowadzić zespół do zwycięstwo. Podobnie, gdy dokonuje zmian w trakcie meczu – mówił włoski szkoleniowiec.

– Jestem otwarty na każdego zawodnika Tottenhamu. Najważniejsze, żeby pokazali mi, że zasługują na szanse gry. Drzwi są otwarte dla każdego piłkarza. Moją pierwszym celem jest próba stworzenia im najlepszej sytuacji do pokazania swojego talentu, ale potem muszą sprawić, że będę pewny, że gdy dam im szanse to się odwdzięczą – stwierdził Conte.

– Na razie zaczynamy od zera, jest nowy trener. Mówię każdego zawodnikowi, nie tylko konkretnie Dele, “pokaż mi, że zasługujesz na grę od początku, a ja dam ci taką szansę” – dodał Włoch.

Zobacz także: Everton – Tottenham: typy, kursy, zapowiedź (07.11.2021)

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 14:41.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze