Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Chelsea zmieniła zdanie ws. Sarriego?

Według najnowszych informacji włoskich mediów w sprawie przyszłości Maurizio Sarriego władze Chelsea FC zmieniły zdanie w kontekście odszkodowania, które miałby jednak Juventus FC zapłacić, chcąc zatrudnić doświadczonego szkoleniowca. 60-latek aktualnie przebywa na Półwyspie Apenińskim.

Czytaj dalej…

Wczoraj wieczorem agent Sarriego w osobie Faliego Ramadaniego został zauważony w Mediolanie, gdzie prowadził negocjacje ws. swojego klienta z przedstawicielami The Blues.

Sky Sport Italia donosi, że jeszcze sześć tygodni temu władze Chelsea zobowiązały się, że pozwolą odejść byłemu opiekunowi SSC Napoli. Tym samym mistrz Włoch przy zatrudnianiu Sarriego nie musiałby regulować opłaty odszkodowania. Wygląda jednak na to, że londyńczycy zmienili zdanie w tej sprawie.

Agent Sarriego stawia na tym, aby Chelsea wywiązała się ze swojej deklaracji, na co wpływ ma mieć fakt, że doświadczony szkoleniowiec nigdy nie sprawiał żadnych kłopotów klubowi z zachodniego Londynu, wygrywając jednocześnie Ligę Europy, a także zapewniając londyńczykom grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów poprzez występy w Premier League.

SportItalia przekonuje jednak, że powyższe sprawy nie powinny mieć większego wpływu na finalizację rozmów na korzyść Bianconerich. Tym samym ogłoszenie nowego trenera Juve powinno mieć miejsce w piątek lub sobotę.

Komentarze