Chelsea sprzeda Jorginho, aby pozyskać Rice’a?

Jorginho
Jorginho fot. Grzegorz Wajda

Daily Star według swoich najnowszych doniesień podaje, że Chelsea FC ma plan, aby sprzedać Jorginho. Transakcja z udziałem reprezentanta Włoch miałby pomóc działaczom The Blues w pozyskaniu Declana Rice’a z West Hamu United.

Czytaj dalej…

Klub z zachodniego Londynu jest gotowy wyłożyć na piłkarza Młotów bagatela 65 milionów funtów. Niemniej taki transfer jest możliwy do zrealizowania dopiero wtedy, gdy szeregi The Blues opuści kilku zawodników, za których na konto Chelsea będzie mogła wpłynąć konkretna suma pieniędzy.

Celem pozyskanie funduszy, transfer kolejnym etapem

Jednym z trzech piłkarzy, który może opuścić ekipę z zachodniego Londynu tego lata, jest Jorginho. Klubem, który wyraża zainteresowanie pomocnikiem Chelsea, jest w powszechnej opinii Juventus FC, gdzie zwolennikiem pozyskania piłkarza ma być Maurizio Sarri. Sytuacja może jednak się zmienić, jeśli Włoch zostanie zwolniony z Juve.

W kontekście 21-latka w osobie Rice’a warto natomiast odnotować, że ten zawodnik miałby wzmocnić w szeregach Damy Damy rywalizację w drugiej linii, mogąc grać w roli defensywnego pomocnika. Urodzony w Londynie piłkarz ma kontrakt ważny z WHU do 2024 roku.

Komentarze