Frank Lampard
Frank Lampard fot. SPORT PICTURES

Chelsea nie zwalnia. Porozumienie w sprawie kolejnego transferu

Chelsea jest bliska zrealizowania kolejnego celu transferowego. Tym było sprowadzenie do zespołu nowego bramkarza. Jak informuje BBC, The Blues doszli do porozumienia ze Stade Rennes w sprawie pozyskania Edouardy’ego Mendy.

Czytaj dalej…

Chelsea latem przeprowadziła prawdziwą transferową ofensywę. Do drużyny dołączyli między innymi Timo Werner, Kai Havertz, Thiago Silva, Ben Chilwell i Hakim Ziyech. Jednym z priorytetów klubu było również sprowadzenia nowego bramkarza i wszystko wskazuje na to, że zostanie nim Edouard Mendy.

The Blues doszli już do porozumienia z francuskim klubem w sprawie warunków definitywnego transferu reprezentanta Senegalu. Od jego finalizacji obie strony dzielą już tylko badania medyczne 28-letniego bramkarza i ustalenie przez niego z Chelsea warunków indywidualnego kontraktu. To wydaje się być formalnością.

Mendy zastąpi Kepę

Nie ma wątpliwości, że Mendy, który w poprzednim sezonie zachował dziewięć czystych kont w 24 występach w Ligue 1, od razu wskoczy do podstawowego składu Chelsea. Sztab szkoleniowy The Blues z Frankiem Lampardem na czele stracił już bowiem cierpliwość do Kepy Arrizabalagi, który w niedzielnym hicie Premier League z Liverpoolem popełnił kolejny fatalny w skutkach błąd.

Hiszpański bramkarz regularnie mylił się również w poprzednim sezonie, co skutkowało tym, że coraz częściej szansę występów otrzymywał 38-letni Willy Caballero.

Chelsea zapewne będzie chciała wytransferować Kepę jeszcze przed zamknięciem okna transferowego, co biorąc pod uwagę kwotę, którą zainwestowała w jego sprowadzenie, na pewno nie będzie łatwe.

Komentarze