Chelsea nie zwalnia. Porozumienie w sprawie kolejnego transferu

Frank Lampard
Frank Lampard fot. SPORT PICTURES

Chelsea jest bliska zrealizowania kolejnego celu transferowego. Tym było sprowadzenie do zespołu nowego bramkarza. Jak informuje BBC, The Blues doszli do porozumienia ze Stade Rennes w sprawie pozyskania Edouardy’ego Mendy.

Czytaj dalej…

Chelsea latem przeprowadziła prawdziwą transferową ofensywę. Do drużyny dołączyli między innymi Timo Werner, Kai Havertz, Thiago Silva, Ben Chilwell i Hakim Ziyech. Jednym z priorytetów klubu było również sprowadzenia nowego bramkarza i wszystko wskazuje na to, że zostanie nim Edouard Mendy.

The Blues doszli już do porozumienia z francuskim klubem w sprawie warunków definitywnego transferu reprezentanta Senegalu. Od jego finalizacji obie strony dzielą już tylko badania medyczne 28-letniego bramkarza i ustalenie przez niego z Chelsea warunków indywidualnego kontraktu. To wydaje się być formalnością.

Mendy zastąpi Kepę

Nie ma wątpliwości, że Mendy, który w poprzednim sezonie zachował dziewięć czystych kont w 24 występach w Ligue 1, od razu wskoczy do podstawowego składu Chelsea. Sztab szkoleniowy The Blues z Frankiem Lampardem na czele stracił już bowiem cierpliwość do Kepy Arrizabalagi, który w niedzielnym hicie Premier League z Liverpoolem popełnił kolejny fatalny w skutkach błąd.

Hiszpański bramkarz regularnie mylił się również w poprzednim sezonie, co skutkowało tym, że coraz częściej szansę występów otrzymywał 38-letni Willy Caballero.

Chelsea zapewne będzie chciała wytransferować Kepę jeszcze przed zamknięciem okna transferowego, co biorąc pod uwagę kwotę, którą zainwestowała w jego sprowadzenie, na pewno nie będzie łatwe.

Komentarze