Szokujące doniesienia z Anglii. Chelsea zwolniła trenera

Thomas Tuchel
PressFocus Na zdjęciu: Thomas Tuchel

We wtorek Chelsea Londyn po bardzo słabym meczu przegrała 0:1 z Dinamem Zagrzeb. Najwyraźniej przelało to czarę goryczy nowego zarządu, który postanowił podjąć drastyczne kroki i zwolnił Thomasa Tuchela. Nie wiadomo jeszcze, kto przejmie jego stanowisko.

  • Zarząd Chelsea Londyn postanowił podjąć drastyczne kroki po porażce 0:1 z Dinamem Zagrzeb na inaugurację Ligi Mistrzów
  • W środę klub poinformował o zwolnieniu Thomasa Tuchela z funkcji trenera klubu
  • Nazwisko nowego szkoleniowca nie jest jeszcze znane

Sezon 2022/23 nie rozpoczął się najlepiej dla Chelsea Londyn. Klub miał ogromne problemy z regularnym punktowaniem w Premier League, a na domiar złego przegrał spotkanie z teoretycznie najsłabszym w grupie Dinanem Zagrzeb na inaugurację Ligi Mistrzów. Nie zapowiadało to jednak tak drastycznych decyzji ze strony zarządu, za jakie postrzegać należy zwolnienie z funkcji trenera Thomasa Tuchela.

Niemiec był od dłuższego czasu krytykowany w mediach za słabe wyniki osiągane z klubem, a także nietrafione transfery. W Zagrzebiu drużyna wyglądała na kompletnie zagubioną, a zmiany jakich dokonał szkoleniowiec nie odmieniły obrazu gry drużyny. Przelało to czarę goryczy w zarządzie londyńskiego klubu. W środę klub oficjalnie poinformował o zwolnieniu Tuchela, który funkcję szkoleniowca pełnił od 26 stycznia 2021 roku.

Niemiec w sezonie 2020/21 zdobył z Chelsea Londyn puchar Ligi Mistrzów, wygrywając w finale z faworyzowanym Manchesterem City. Do klubowej gabloty dołożył również puchar Klubowych Mistrzostw Świata, oraz Superpuchar UEFA. W sezonie 2020/21 został wybrany także trenerem roku.

Przeczytaj też: Kluczowy zawodnik Chelsea odrzucił ofertę nowego kontraktu

Komentarze