Chelsea lepsza od Tottenhamu!

Olivier Giroud

Bardzo ważne zwycięstwo w walce o czwarte miejsce w tabeli odniosła w sobotnie popołudnie Chelsea, która na Stamford Bridge pokonała 2:1 Tottenham Hotspur. Po tym spotkaniu The Blues mają cztery punkty przewagi nad Kogutami.

Początek spotkania należał do podopiecznych Jose Mourinho, którzy odważnie zaatakowali gospodarzy. W 11. minucie Tottenham na prowadzenie mógł wyprowadzić Bergwijn, ale jego uderzenie z kilkunastu metrów świetnie wybronił Caballero. W odpowiedzi bramkarz Kogutów skutecznie interweniował po mocnym strzale Mounta z lewej strony pola karnego.

W 15. minucie kibice na Stamford Bridge zobaczyli bramkę z cyklu “do trzech razy sztuka”. Po strzale Giroud Lloris świetnie odbił piłkę, ale ta trafiła do Barkleya. Dobitka pomocnika Chelsea trafiła w poprzeczkę, ale futbolówka ponownie wylądowała pod nogami Giroud, który tym razem pokonał bramkarza rywali.

W 24. minucie ładnie z woleja zza pola karnego uderzał Alonso, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W 34. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Alderweireld, ale piłkę po jego strzale głową nad poprzeczka przeniósł Caballero. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie przed przerwą.

Cztery minuty po przerwie Chelsea zdobyła drugiego gola. Tym razem Llorisa płaskim uderzeniem zza pola karnego pokonał Alonso. W tym momencie podopieczni Franka Lamparda znaleźli się w komfortowej sytuacji i mogli spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku.

Poważnie osłabiony w ofensywie Tottenham nie potrafił w żaden sposób znaleźć sposobu na defensywę rywali. W 83. minucie bliski zdobycia trzeciego gola był Alonso, piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

W 89. minucie piłka wylądowała w bramce Chelsea, ale goście mieli w tej sytuacji mnóstwo szczęścia. Po próbie podania Lameli piłka odbiła się od nóg Rudigera i wylądowała w bramce obok zupełnie zaskoczonego bramkarza.

Chelsea FC – Tottenham Hotspur 2:1 (1:0)

1:0 Giroud 15′
2:0 Alonso 49′
2:1 Rudiger (sam.) 89′