Kibice Chelsea
Kibice Chelsea fot. Rafał Rusek

Chelsea i Liverpool chcą zawodnika Brighton?

Według najnowszych doniesień angielskich mediów na celowniku Chelsea FC i Liverpoolu FC znajduje się obrońca Brighton & Hove Albion w osobie Bena White’a. Informacje w tej sprawie pojawiły się łamach Daily Star.

Czytaj dalej…

22-latek ostatni sezon spędził w szeregach Leeds United. Nie jest tajemnicą, że świeżo upieczony beniaminek angielskiej jest również zainteresowany pozyskaniem piłkarza na stałe. W każdym razie klub z zachodniego Londynu wydaje się jednak nieco bardziej zdeterminowany w sprawie ewentualnego transferu piłkarza.

Młody defensor rozchwytywany

Chelsea jest gotowa sprzedać Antonio Rudigera, aby pozyskać środki finansowe, które pozwoliłby na sfinansowanie transakcji z udziałem White’a. Spekuluje się, że suma transferu z udziałem młodego defensora zamknęłaby się w kwocie mniej więcej 20 milionów funtów.

White to wychowanek Mew, który jak na razie w ekipie z Falmer Stadium zaliczył zaledwie dwa występy w pierwszym zespole. Obrońca w ostatnim czasie był wypożyczony do Peterborough United, czy do Leeds, gdzie zbierał cenne doświadczenie. White w trakcie kampanii 2019/2020 rozegrał łącznie 49 meczów, w których zdobył jedną bramkę, notując również dwie asysty.

W kontekście Niemca Rudigera trzeba podkreślić natomiast, że ten zawodnik nie przekonał do swojej osoby opiekuna The Blues. Odnotujmy, że w trakcie kampanii 2019/2020 londyński team stracił 54 bramki, co skutkować może tym, że szeregi teamu ze stolicy Anglii mogą pożegnać nie tylko były defensor AS Romy, ale również Kepa Arrizazabalaga.

Komentarze