N'Golo Kante
N'Golo Kante fot. Vladimir Astapkovich/Sputnik/Hepta /Sport Pic

Chelsea gotowa na sprzedaż Francuza

Problemy zdrowotne, z jakimi w ostatnim sezonie borykał się N’Golo Kante, znacznie skomplikowały jego sytuację w londyńskiej Chelsea. The Blues są nawet gotowi rozważyć sprzedaż 29-letniego reprezentanta Francji podczas letniego okna transferowego.

Czytaj dalej…

ante na Stamford Bridge zameldował się cztery lata temu. Wówczas Chelsea zdecydowała się zapłacić za niego Leicester City prawie 36 milionów euro i z pewnością tego nie żałowała. Przez trzy sezony francuski pomocnik był jednym z kluczowych zawodników drużyny, opuszczając w tym czasie jedynie dziewięć ligowych spotkań.

Ostatniego sezonu Francuz nie może jednak zaliczyć do udanych. Liczne problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na regularne występy w drużynie prowadzonej przez Franka Lamparda, co sprawiło również, że nie ma już niepodważalnej pozycji w klubie. Jak informuje The Times, przedstawiciele Chelsea są gotowi na sprzedaż doświadczonego pomocnika, jeżeli do klubu trafi atrakcyjna oferta.

Kante odejdzie, Havertz przyjdzie do Chelsea?

Wytransferowanie 39-krotnego reprezentanta Francji, który na swoim koncie ma tytuł mistrza świata, może pomóc Chelsea w odzyskaniu dużej części kwoty przeznaczonej na finalizację transferu Kaia Havertza. Utalentowany Niemiec, który jest obecnie głównym celem transferowym The Blues, może kosztować londyński kub łącznie 80 milionów funtów.

Środki uzyskane ze sprzedaży Kante, mogą zostać również przeznaczona na wzmocnienie innych pozycji w zespole ze Stamford Bridge. Menedżer Frank Lampard chciałby przed nowym sezonem sprowadzić do swojej drużyny między innymi nowego lewego obrońcę oraz bramkarza.

Cztery lata Francuza na Stamford Bridge

N’Golo Kante, który w trakcie swojej kariery reprezentował także takie kluby ja US Boulogne i SM Caen, na angielskie boiska trafił w połowie 2015 roku. Wówczas po Francuza, wykładając tylko dziewięć milionów euro, sięgnęli przedstawiciele Leicester City. Sprowadzenie Kante okazało się doskonałą inwestycją, bowiem piłkarz nie tylko rok później został sprzedany do Chelsea za znacznie większą kwotę, ale pomógł również drużynie w zdobyciu historycznego tytułu mistrza Anglii.

Do Chelsea Kante przeniósł się w połowie 2016 roku. Od tamtej pory rozegrał w jej barwach 169 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich 11 bramek i notując 7 asyst. W pierwszym sezonie występów na Stamford Bridge, zdobył z zespołem mistrzostwo Anglii.

Komentarze