“Chciałbym pewnego dnia przejść do Liverpoolu”

Josko Gvardiol
Pressfocus Na zdjęciu: Josko Gvardiol

Josko Gvardiol jest obiektem zainteresowań czołowych europejskich klubów. Chorwat wskazał konkretny klub, w którym chciałby zagrać.

  • Na brak zainteresowania ni narzeka Josko Gvardiol
  • Chorwat ma swój wymarzony kierunek
  • Jego ambicją jest zagranie w konkretnym angielskim klubie

Gvardiol ma ambicję gry w Premier League

W minionym oknie transferowym pojawiła się szokująca informacja. Josko Gvardiol rzekomo dogadał się z Chelsea w sprawie dołączenia do tego klubu w 2023 roku. Przeciwny temu był jednak RB Lipsk, którego nie skusiło 80 milionów euro. Niemiecki zespół uznał bowiem, że w następne lato zainkasuje za swojego zawodnika większą sumę. Taki scenariusz nie jest wykluczony.

Gvardiol łączony jest z kilkoma klubami z europejskiej czołówki. Chorwatowi przygląda się między innymi Barcelona. Stoper nie ukrywa jednak, że chętnie zagrałby w Premier League. Gvardiol wskazał nawet konkretny zespół. – Już w młodym wieku oglądałem z tatą mecze Liverpoolu. Dorastałem z tym zespołem. Gdy zacząłem poważniej interesować się futbolem to obserwowałem ich. Zdecydowanie chciałbym pewnego dnia przejść do Liverpoolu i Premier League – powiedział Gvardiol.

Chorwacki stoper w tym sezonie rozegrał dla Lipska 19 meczów, zdobywając w nich jedną bramkę. Aktualnie piłkarz przebywa w Katarze z reprezentacją Chorwacji na mistrzostwach świata. Defensor wystąpił w każdym z dwóch dotychczasowych spotkań. Portal Transfermarkt wycenia Gvardiola na 60 milionów euro.

Czytaj także: Reprezentant Anglii gotowy na hitowy transfer

Komentarze