Championship: Dwie asysty Grosickiego, jedna Wszołka

Kamil Grosicki

Norwich City wygrało w sobotę na wyjeździe z Rotherham United 2:1, a że Leeds United (77 minut Mateusza Klicha) uległo u siebie Sheffield United, to przewaga lidera nad resztą stawki wzrosła do czterech punktów. Nowym wiceliderem zostały Szable.

Do strefy barażowej wskoczyła Aston Villa, która nie dała szans Middlesbrough (3:0), a drugie zwycięstwo po zwolnieniu menedżera odniosło West Bromwich Albion, które w ten sposób umocniło się na czwartym miejscu w tabeli.

W “polskim” meczu Hull City z Queens Park Rangers padł remis 2:2. Dwie asysty w zespole gospodarzy zanotował Kamil Grosicki, a jedną w zespole gości Paweł Wszołek, który zarobił także żółtą kartkę.

Kolejny remis 1:1 zanotowało Ipswich Town Bartosza Białkowskiego, a arcyważne spotkanie z Wigan Athletic 2:5 przegrali Bolton Wanderers Pawła Olkowskiego (82 minuty w roli rezerwowego).