Championship: Czołówka traci punkty, asysta Grosickiego

Kamil Grosicki

Trzy z pięciu czołowych ekip The Championship straciły punkty w sobotnich meczach 28. kolejki. Prowadzące w tabeli Leeds United (76 minut Mateusza Klicha) uległo Stoke City 1:2, trzecie Sheffield United przegrało 0:1 w Swansea, a piąte Middlesbrough zremisowało u siebie z Millwall 1:1.

W efekcie drugą pozycję utrzymało Norwich City, które traci do Leeds tylko punkt i ma jednocześnie trzy oczka przewagi nad Sheffield United.

Na sześciu skończyła się seria zwycięstw Hull City, które prowadziło już z Aston Villą 2:0, ale ostatecznie musiało się zadowolić remisem 2:2. Tygrysy mimo to awansowały na ósme miejsce w tabeli. Asystę przy drugim golu dla gości zaliczył Kamil Grosicki.

Gorycz porażki musiał z kolei przełknąć Paweł Wszołek (76 minut gry), bowiem jego Queens Park Rangers przegrali u siebie z Preston North End aż 1:4.