Cash podpadł kibicom Tottenhamu. Przyczynił się do kontuzji rywala

Aston Villa wygrała w niedzielę z Tottenhamem 2-1. W przerwie murawę opuścił Matty Cash, który ściągnął na siebie gniew kibiców Kogutów.

Matty Cash
  • Matty Cash w pierwszej połowie doprowadził do kontuzji Rodrigo Bentancura
  • Przy każdym kontakcie z piłką reprezentant Polski był wygwizdywany przez kibiców Tottenhamu
  • W przerwie Unai Emery zdjął go z boiska

Cash nie zaliczy tego meczu do udanych

Aston Villa mierzyła się w niedzielę na wyjeździe z Tottenhamem. W wyjściowym składzie gości nie zabrakło Matty’ego Casha. Defensor wyleczył już uraz, który wykluczył jego wyjazd na zgrupowanie reprezentacji Polski, dlatego był zdolny do gry z Kogutami.

W pierwszym składzie Tottenhamu po raz pierwszy od kilku miesięcy znalazł się natomiast Rodrigo Bentancur. Pomocnik długo leczył kontuzję więzadeł, a w ostatnich tygodniach stopniowo otrzymywał coraz więcej okazji do gry. Tym razem Ange Postecoglou wystawił go od samego początku spotkania.

W 27. minucie Cash sfaulował Bentancura, otrzymując za to żółtą kartkę. Urugwajczyk długo nie podnosił się z boiska, sygnalizując uraz kostki. W efekcie musiał przedwcześnie zakończyć swój występ.

Reprezentant Polski podpadł kibicom zebranym na trybunach londyńskiego stadionu. Każdy jego kontakt z piłką okraszony był bardzo głośnymi gwizdami oraz buczeniem. W końcówce pierwszej połowy Cash dopuścił się kolejnego faulu, a fani domagali się pokazania mu czerwonej kartki. Nie doszło do tego, a Unai Emery w obawie o konieczność gry w osłabieniu, zdjął w przerwie prawego defensora.