Fabio Capello
Fabio Capello fot. UEFA

Capello: Manchester City jest zmęczony. Nie wygra Ligi Mistrzów

Fabio Capello na początku sezonu powiedział, iż Ligę Mistrzów wygra Manchester City. Teraz ten włoski taktyk zmienił zdanie, twierdząc, że drużyna z Anglii wygląda na najbardziej zmęczoną aktualnymi rozgrywkami i prezentuje się gorzej niż Barcelona czy Juventus.

Czytaj dalej…

– Na początku sezonu mówiłem, że Manchester City może wygrać Ligę Mistrzów. Teraz jednak nie wydaje mi się, że to realna opcja. Widać w tym zespole zmęczenie, a mecz z Tottenhamem pokazał wszystkie ich słabości – powiedział Capello.

– Moim zdaniem najlepsza jest Barcelona, a zaraz za nią Juventus. Hiszpański zespół pod kierownictwem Ernesto Valverde ma wszystko, żeby wygrać Ligę Mistrzów, choć odkąd do Turynu zawitał Cristiano Ronaldo, to Włosi też poprawili swoją grę – dodał.

– Myślę, że finał rozstrzygnie się miedzy tymi zespołami. Zaznaczam jednak, że nie zawsze wygrywa najsilniejszy zespół – podsumował włoski szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że z wyżej wymienionych zespołów tylko Barcelona wygrała swoje pierwszy ćwierćfinałowy mecz w ramach Ligi Mistrzów. Juventus swoje starcie bowiem zremisował (1:1), zaś Manchester City uległ Tottenhamowi Hotspur (0:1).

Komentarze