Cannavaro przymierzany na trenera Evertonu

Fabio Cannavaro
Pressfocus Na zdjęciu: Fabio Cannavaro

Według Jacka Figga z The Sun, Everton skontaktował się z Fabio Cannavaro. Włoch jest na krótkiej liście kandydatów, którzy mogą wkrótce zastąpić Rafa Beniteza.

  • Na radarze Evertonu znalazł się Fabio Cannavaro
  • Włoch jest wśród trzech potencjalnych trenerów, którzy mogą przejąć stery w klubie
  • W grze jest jeszcze Wayne Rooney i Frank Lampard

Cannavaro rozmawiał z Evertonem

Everton pogrążył się w chaosie. Rafa Benitez nie spełnił oczekiwań właścicieli, gdy przejął stery po Carlo Ancelottim. Teraz trzeba ratować sezon, choć i tak najlepszym pocieszeniem w maju będzie wywalczenie utrzymania w Premier League.

W kadrze zespołu jest jednak sporo talentów. Niektórzy piłkarze kosztowali krocie, ale jak dotąd nie rozwinęli skrzydeł na Goodison Park. W podbramkowej sytuacji szefostwo The Toffees sporządziło listę potencjalnych kandydatów, w której zostało już tylko trzech trenerów.

Opcją zagraniczną ma być Fabio Cannavaro. The Sun jak i Daily Mail próbowały dowiedzieć się więcej. Według angielskich mediów, Włoch jest już po wstępnych rozmowach z Evertonem. Na razie nie zapadły żadne decyzje, więc sytuacja do złudzenia przypomina ostatnią wizytę 48-latka w Warszawie.

Wśród następców Beniteza widnieją jeszcze Wayne Rooney i Frank Lampard. Opiekun Polaków z Derby County nigdzie nie zamierza wyjeżdżać. Jego zadaniem jest utrzymanie Baranów w Championship, pomimo odjęcia 21 punktów za niejasności finansowe.

Natomiast bez pracy jest aktualnie legenda Chelsea, czyli Lampard. Wydaje się, że to właśnie on miał największe szanse na posadę menadżera The Toffees, kiedy belgijski związek zablokował Roberto Martineza.

Karuzela kręci się dalej, więc na więcej wieści w tej sprawie należy jeszcze poczekać. Everton ma do rozegrania trzy zaległe kolejki i na ten moment plasuje się na 16. lokacie w tabeli. Drużyna odniosła już 10 porażek, w czterech ostatnich spotkaniach urwała jedynie punkt.

Czytaj więcej: Wielkie nazwiska na karuzeli. Doświadczenie nadal w cenie

Komentarze