Były trener Man Utd: Pogba nie pasuje do Premier League

Paul Pogba
Pressfocus Na zdjęciu: Paul Pogba

W sobotę Manchester United zagrał kolejny bardzo słaby mecz i przegrał z Evertonem. Na piłkarzy Czerwonych Diabłów spadła fala krytyki. Jednym z obwinianych o porażkę piłkarzy był Paul Pogba. Zdaniem byłego trenera klubu z Manchesteru – Rene Meulensteena, Francuz nie pasuje do Premier League.

  • Paul Pogba jest jednym z najmocniej krytykowanych piłkarzy w Manchesterze
  • Francuzowi zarzuca się brak odpowiedniego zaangażowania
  • Pomocnika skrytykował też Rene Meulensteen, były trener ManU

Dni Pogby na Old Trafford policzone?

Paul Pogba w tym sezonie miał spore problemy zdrowotne. Z powodu urazów Francuz stracił w tym sezonie już 14 meczów, a Manchester United z nim na boisku nie prezentuje się lepiej aniżeli podczas absencji pomocnika. Rozwój 29-latka zahamowały kontuzje, które prześladują go już od kilku sezonów. Z tego też względu Pogba jest często krytykowany przez dziennikarzy i ekspertów.

Na temat Francuza wypowiedział się były trener Manchesteru United – Rene Meulensteen. Zdaniem Holendra, Pogba ze względu na swoją charakterystykę piłkarską nie pasuje do Premier League.

– Porażka to duże słowo, ale czy Pogba spełnił w Manchesterze pokładane w nim nadzieje? Śmiem wątpić – stwierdził w wywiadzie dla Stadium Astro Holender.

– Wiedział jakie są oczekiwania, kiedy wracał do Manchesteru United. Miał rywalizować o mistrzostwo i trofeum Ligi Mistrzów. Nie wszystko dobrze się dla niego ułożyło. Mam na myśli kolegów w drużynie, system gry. Czy on pasuje do Premier League? – zapytał retorycznie.

– To, co lekko mnie frustruje to brak deklaracji Pogby o przywiązaniu do tych barw. Nigdy nie wyszedł przed szereg i nie powiedział, że zostanie tutaj i zamierza przywrócić Manchesterowi United należne mu miejsce. Zawsze jest jakaś niejasność związana z jego przyszłością i źle wpływa to na fanów. To nie dotyczy tylko jednego zawodnika. Jest dużo więcej problemów, które muszą zostać rozwiązane, żeby przywrócić ten klub na szczyt – dodał Holender.

– Odkąd wrócił do Manchesteru nic mu się tutaj nie układa. Myślę, że Pogba odejdzie latem – zakończył Meulensteen.

Paul Pogba wciąż nie podjął decyzji odnośnie swojej przyszłości. Kontrakt zawodnika wygasa wraz z końcem sezonu, a Francuza łączy się z powrotem do Juventusu, bądź transferem do Paris-Saint Germain.

Komentarze