“Newcastle będzie co roku kwalifikowało się do Ligi Mistrzów”

Newcastle spadło na szóstą pozycję w tabeli Premier League, ale piłkarze wierzą wciąż, że awans do Ligi Mistrzów jest możliwy. Bruno Guimaraes twierdzi, że Sroki w najbliższych latach regularnie będą kwalifikować się do prestiżowych rozgrywek europejskich.

Bruno Guimaraes
Pressfocus Na zdjęciu: Bruno Guimaraes
  • Newcastle rywalizauje w tym sezonie o kwalifikację do rozgrywek Ligi Mistrzów
  • Sroki spasły na szóste miejsce, ale ich strata do czołówki nie jest duża
  • Bruno Guimaraes wierzy, że w kolejnych latach klub będzie regularnie kwalifikował się do Ligi Mistrzów

Odważne słowa Bruno Guimaraesa

Newcastle rozgrywa najlepszy sezon w Premier League od wielu lat. Przed długi czas Sroki utrzymywały się w ścisłej czołówce tabeli, jednak ostatnie gorsze rezultaty kosztowały je spadek na szóstą pozycję. Nie zabiło to jednak wiary w piłkarzach. Ci uważają, że stać ich na awans do przyszłej edycji Ligi Mistrzów. 

Bruno Guimaraes w ostatniej rozmowie z mediami pokusił się o kilka odważnych tez. Jego zdaniem Newcastle w najbliższych sezonach regularnie będzie kwalifikowało się do Ligi Mistrzów. 

– Newcastle w przyszłości będzie grało co roku w Lidze Mistrzów. Rozważam pozostanie w tym klubie na długo. Chciałbym pisać historię tego zespołu – stwierdził Brazylijczyk.

Pomocnik w superlatywach wypowiada się również na temat pracy trenera Eddiego Howe. Jego zdaniem szkoleniowiec może w przyszłości objąć stery reprezentacji Anglii. 

– Jestem pewien, że pewnego dnia Eddie Howe zostanie selekcjonerem reprezentacji Anglii – dodał. 

Sprawdź też: Newcastle mierzy wysoko. Chce piłkarza Arsenalu

Komentarze