Bitwa o Anglię dla Man City!

Sergio Aguero

W meczu na szczycie 21. kolejki Premier League piłkarze Manchesteru City pokonali na swoim stadionie Liverpool FC 2:1. Dzięki tej wygranej The Citizens zmniejszyli do zaledwie czterech “oczek” stratę do teamu z Anfield Road, który poniósł swoją pierwszą porażkę w rozgrywkach.

Niezwykle ciekawie zapowiadała się potyczka, w której mistrz Anglii mierzył się z liderem angielskiej ekstraklasy. W przypadku zwycięstwa The Reds mogli zrobić milowy krok w kierunku odzyskania po wielu latach mistrzostwa kraju. Niemniej podopieczni Josepa Guardioli nie zamierzali uznawać wyższości swoich rywali na swoim obiekcie.

Walko o mistrzostwo bez hamulców

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce na początku drugiego kwadransa rywalizacji, gdy po niezwykłym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy bliski zdobycia bramki był Sadio Mane. Ostatecznie jednak John Stones w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę z linii bramkowej, co potwierdził system goal-line technology.

Że niewykorzystane sytuacje się mszczą, Liverpool przekonał się w 40. minucie, gdy po piekielnie mocnym strzale na prowadzenie ekipę z Etihad Stadium wyprowadził Sergio Aguero, który zaliczył swoje dziesiąte trafienie w trakcie trwającej kampanii, odpowiadając na gole Pierre’a Emericka-Aubameyanga, czy Harry’ego Kane’a.

O senności nie było mowy!

Tymczasem w 63. minucie goście byli bliscy doprowadzenia do wyrównania, gdy na celny strzał pozwolił sobie Sadio Mane. Niemniej w sobie tylko znany sposób udaną interwencją popisał się Ederson. Chwilę później jednak Liverpool dopiął swego za sprawą Roberto Firmino, który z czterech metrów szczupakiem posłał piłkę do siatki po podaniu Andrew Robertsona.

Ostatnie słowo należało jednak do Obywateli, którzy w 72. minucie wyszli po raz drugi na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Leroy Sane, który oddał mocny strzał z lewej nogi, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Asystę przy trafieniu reprezentanta Niemiec zaliczył Raheem Sterling.

Kiedy następne mecze?

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i pełną pulę zainkasował team z błękitnej części Manchesteru. W najbliższy weekend Obywatele zmierzą się w Pucharze Anglii z Rotherham United F.C., a Liverpool w delegacji zagra z Wolverhampton Wanderers F.C. w tych samych rozgrywkach.

Manchester City – Liverpool FC 2:1 (1:0)

1:0 Aguero 40′
1:1 Firmino 64′