Manchester City straci ważnego piłkarza? Przyznał, że chciałby wrócić do byłego klubu

Bernardo Silva otwarcie zakomunikował w portugalskich mediach, że chętnie powróci do Benfiki, jeśli klub będzie nim zainteresowany.

Bernardo Silva
Obserwuj nas w
IMAGO / Crystal Pix / Dan Weir Na zdjęciu: Bernardo Silva
  • Bernardo Silva w rozmowie z portugalskim “RTP” przyznał, że chciałby wrócić do Benfiki
  • Portugalczyk jest wychowankiem klubu z Lizbony
  • Do Manchesteru City trafił w 2017 roku

Bernardo Silva wyraził chęć powrotu do Benfiki

Bernardo Silva udzielił wywiadu dla portugalskiej stacji “RTP”. W rozmowie przyznał, że byłby otwarty na powrót do Benfiki, czyli klubu, w którym wychował się piłkarsko. Przy okazji zaznaczył, że nigdy nie byłby w stanie ubrać koszulki największych rywali portugalskiego klubu: FC Porto oraz Sportingu Lizbona. Portugalczyk uważa, że gdyby nie kilka osób, które wtedy pracowały w klubie ze stolicy Portugalii, to jego przygoda z macierzystym klubem nie skończyłaby się tak szybko.

Myślę, że Benfica mogła mnie wtedy zatrzymać. To nie była decyzja, tylko Luisa Filipe Vieiry, ale także czterech czy pięciu innych osób, które postrzegały sprawy w inny sposób. Chcę wrócić do Benfiki. Jeśli klub mnie zechce, to może się wydarzyć. Nie zagrałbym nigdy w barwach Porto i Sportingu. Tak się nie stanie – oświadczył Bernardo Silva.

Zawodnik Manchesteru City poruszył również wątek obecnego szkoleniowca “The Citiziens”, który pomógł mu stać się piłkarzem kompletnym. W rozmowie z “RTP” powiedział, jaka relacja łączy go z Hiszpanem.

Napawa mnie dumą, jak słucham to, co Pep Guardiola o mnie mówi. Mamy wyjątkowe relacje nawet poza boiskiem – podkreślił.

Silva w drużynie mistrza Anglii zagrał do tej pory 319 meczów, w których strzelił 58 goli i zaliczył 62 asysty. Z “Obywatelami” wygrał Ligę Mistrzów w sezonie 2022/2023 oraz pięciokrotnie sięgał po mistrzostwo kraju. Kontrakt Portugalczyka z klubem wygasa w czerwcu 2026 roku.

Komentarze