Będzie próba odzyskania ciała z wraku samolotu Emiliano Sali

Piłki w siatce
Obserwuj nas w
fot. Sport Pictures Na zdjęciu: Piłki w siatce

Agencja Badań Wypadków Lotniczych (AAIB) próbuje odzyskać ciało znajdujące się we wraku samolotu, który przewoził Emiliano Salę i Davida Ibbotsona. Przypomnijmy, że zawodnik miał zmienić barwy klubowe, przechodząc z FC Nantes do Cardiff City.

Czytaj dalej…

W niedzielę światło dzienne ujrzała wiadomość, że samolot został zlokalizowany, a w tej kwestii Agencja Badań Wypadków Lotniczych (AAIB) wydała specjalne oświadczenie.

– Wstrząsające materiały wideo, które mamy w posiadaniu, wskazują, że we wraku samolotu znajduje się jeden pasażer – czytamy w komunikacie AAIB.

– Będziemy podejmować próby odzyskania ciała, a jeśli nam się to uda, to rozważymy możliwość odzyskania wraku samolotu – mówił rzecznik prasowy Agencji Badań Wypadków Lotniczych (AAIB).

– Trudne warunki spływowe oznaczają, że możemy używać pojazdu zdalnie sterowanego (ROV) tylko przez ograniczony czas każdego dnia, co oznacza, że ​​postępy będą miały miejsce bardzo wolno – dodał.

– Bez względu na wyniki naszej operacji, nie będziemy składać dalszych oświadczeń, dopóki rodziny nie zostaną poinformowane – skwitował.

Komentarze