Radość piłkarzy Boltonu
Radość piłkarzy Boltonu fot. Mateusz Skwierawski

Bassini przejmie Bolton Wanderers

Laurence Bassini prawdopodobnie uratował Bolton Wanderers przed dalszymi problemami, w tym zarządem komisarycznym. Były właściciel Watfordu uzgodnił warunki umowy dotyczącej przejęcia klubu, którego barwy reprezentuje Paweł Olkowski, a transakcja musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Angielską Ligę Piłkarską (EFL).

Czytaj dalej…

Bassini, który przejmie także kontrolę nad hotelem znajdującym się przy University of Bolton Stadium, potwierdził, że dotychczasowy właściciel Ken Anderson, po zatwierdzeniu przejęcia, nie będzie miał już żadnego wpływu na działanie klubu, a on sam zamierza przeprowadzić w nim restrukturyzację.

– Priorytetem było uratowanie klubu przed zarządem komisarycznym. Teraz musimy przeprowadzić restrukturyzację i sprawić, że klub wróci tam, gdzie jego miejsce – powiedział Bassini w rozmowie z BBC Radio Manchester.

Kłusaki po 42 kolejkach zajmują w The Championship przedostatnie miejsce i tracą dziesięć punktów do zajmującego ostatnie bezpieczne miejsce Wigan Athletic, co praktycznie przesądza sprawę ich spadku.

Komentarze