Emirates Stadium
Emirates Stadium fot. Wojciech Witkowski

Aubameyang może otrzymać ogromną podwyżkę w Arsenalu

Najnowsze doniesienia The Telegraph sugerują, że Pierre-Emerick Aubameyang otrzyma lada moment propozycję nowego kontraktu w Arsenalu FC. Gabończyk ma otrzymać oferte opierającą się na zarabkach w wysokości 250 tysięcy funtów tygodniowo. Zwolennikiem zatrzymania piłkarza w klubie jest menedżer The Gunners w osobie Mikela Artety.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele londyńskiego klubu są podobno na końcu prac w sprawie tworzenia propozycji nowej umowy dla Aubameyanga. Ma ona zostać przedstawiona w najbliższych dniach. Dodajmy, że obecny kontrakt reprezentanta Gabonu obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Decyzja należy do zawodnika

Pytanie tylko, czy Aubameyang jest gotowy na kontynuowanie swojej kariery w szeregach stołecznej ekipy. Gabończyk, chcąc pozostać w Arsenalu, musiałby być też pewny, że drużyna pod batutą Hiszpana Artety jest w stanie wywalczyć na koniec kolejnej kampanii miejsce w pierwszej czwórce ligowej tabeli.

Nie jest tajemnicą, że opiekun Kanonierów desperacko wręcz zabiega o to, aby zatrzymać Gabończyka w klubie. Nic w tym dziwnego, skoro 31-latek w 35 spotkaniach angielskiej ekstraklasy zaliczył 20 trafień. Aubameyang jest w stanie zapewnić londyńskiej drużynie określoną liczbę goli w sezonie. Za ewentualnym przedłużeniem kontraktu Aubameyanga z Arsenalem przemawiać może to, że zawodnik ceni sobie współpracę z obecnym menedżerem londyńskiej ekipy.

Reprezentant Gabonu gwarancją goli

Aubameyang trafił do Arsenalu w 2018 roku z Borussii Dortmund. Gabończyk wcześniej bronił barw między innymi takich ekip jak: AS Saint-Étienne, AC Milan, czy AS Monaco. Urodzony w Laval piłkarz ma też na swoim koncie 51 spotkań w reprezentacji Gabonu, w której zdobył 20 bramek.

Komentarze