Aston Villa – Leicester: mecz z happy endem dla Gerrarda, grał Cash

Steven Gerrard

Aston Villa w niedzielne popołudnie wygrała szóste spotkanie w sezonie. W meczu 15. kolejki Premier League podopieczni Stevena Gwrrarda w pokonanym polu pozostawili Leicester City (2:1).

• Aston Villa po rozegraniu piętnastu spotkań ligowych ma na swoim koncie 19 oczek
  • Dzięki niedzielnej wiktorii drużyna Stevena Gerrarda wskoczyła na 10. miejsce w ligowej tabeli
  • Całe zawody w drużynie z Villa Park zaliczył Matty Cash

Aston Villa lepsza od Leicester

Aston Villa z Matty Cashem w wyjściowym składzie miała zamiar wrócić w niedzielę na zwycięski szlak po porażce z Man City (1:2). Tymczasem Leicester City liczył na kontynuowanie passy meczów bez porażki, ale jednocześnie team z King Power Stadium miał nadzieję, że uda mu się wygrać na Villa Park po remisie z Southampton (2:2).

W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami bardzo emocjonującego spotkania, w którym nie brakowało sytuacji strzeleckich z obu stron. Wynik meczu został otwarty w 14. minucie, gdy Harvey Barnes wykorzystał podanie od Patsona Daki.

Radość gości z prowadzenia nie trwała jednak długo. Już w 17. minucie do wyrównania doprowadził Ezri Konsa, który dostawił nogę do piłki zagranej przez Emiliano Buendię. Jednocześnie na przerwę obie drużyny udały się z remisem 1:1.

W drugiej połowie Ezri Konsa jeszcze raz wpisał się na listę strzelców. Tym razem środkowy obrońca Aston Villi popisał się celnym uderzeniem głową. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i trzy oczka zainkasowali gospodarze, mimo że bramkowych sytuacji nie brakowało.

W następnej kolejce zespół Gerrarda zmierzy się na wyjeździe z Liverpoolem. Tymczasem team Brendana Rodgersa zagra z Newcastle United. Zanim jednak Leicester rozegra spotkanie ligowe, to czeka tę ekię starcie z SSC Napoli w Lidze Europy.