Doświadczony zawodnik przedłużył kontrakt z Aston Villą

Ashley Young
PressFocus Na zdjęciu: Ashley Young

Ashley Young przedłużył o rok swój kontrakt z Aston Villa, poinformował oficjalnie klub. Anglik wrócił do ekipy z Birmingham zeszłego lata rozpoczynając drugą przygodę w zespole z Villa Park.

  • Ashley Young przedłużył kontrakt z Aston Villą
  • Nowa umowa będzie obowiązywać do końca przyszłego sezonu
  • To druga przygoda Anglika na Villa Park

Ashley Young nie kończy kariery

Ashley Young występował w Aston Villi w latach 2007 – 2011. Kolejne dziewięć sezonów spędził w Manchesterze United, po czym na dwa lata przeniósł się do Interu Mediolan. W lipcu 2021 roku ponownie wrócił na Villa Park.

Łącznie w Premier League wystąpił w blisko 400 spotkaniach. W poprzedniej kampanii zaliczył 25 występów w Aston Villi. Young reprezentował także Anglię na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, łącznie rozgrywając 39 spotkań w drużynie narodowej.

– Taka była ambicja klubu, menedżera, sztabu i piłkarzy. Poznałem personel i piłkarzy naprawdę dobrze w zeszłym sezonie i nie byłem jeszcze gotowy na przejście na emeryturę. Kiedy rozmawiałem z menedżerem pod koniec sezonu, powiedział mi, co o mnie myśli i że chce, żebym został. To miało ogromny wpływ na moją decyzję – powiedział Young po podpisaniu kontraktu.

Po zdobyciu tytułów mistrzowskich z Manchesterem United i Interem Mediolan od czasu opuszczenia Villi w 2011 roku, Gerrard ma nadzieję, że zwycięska mentalność Younga może nadal poprawiać jego skład.

Zobacz również: Wielki transfer potwierdzony. Gabriel Jesus nowym graczem Arsenalu

Komentarze