Arteta: musimy spojrzeć w lustro

Arsenal nie postawił się Manchesterowi City (1:4) i znacznie utrudnił sobie walkę o tytuł. Mikel Arteta nie ma złudzeń; przyznał, że wygrał zespół zdecydowanie lepszy.

Mikel Arteta
PressFocus Na zdjęciu: Mikel Arteta
  • Arsenal poległ na Etihad Stadium (1:4) i nie zależy już od siebie w walce o mistrzostwo Premier League
  • Kanonierzy przewodzą stawce z dwoma punktami przewagi, ale Obywatele mają dwa mecze do rozegrania więcej
  • Mikel Arteta nie ukrywa, że jego podopieczni zanotowali zasłużoną porażkę

“W pierwszej połowie nie byliśmy nawet blisko naszego poziomu”

Arsenal zanotował w środę dotkliwą porażkę. Lider tabeli Premier League przegrał na wyjeździe z Manchesterem City (1:4). Kanonierzy pozostają na szczycie, ale nie zależą już od siebie. Mają dwa punkty przewagi nad wciąż urzędującymi mistrzami, a ci rozegrali o dwa mecze mniej.

Analiza jest jasna, lepsza drużyna wygrała mecz. Prawdopodobnie byli w swojej najlepszej dyspozycji. Zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy nie byliśmy nawet blisko swojego normalnego poziomu. Kiedy takie coś się przytrafia, różnica robi się zbyt duża. W ciągu pierwszych 30 minut nie robiliśmy wszystkich podstawowych rzeczy, które musisz robić, grając z wyjątkowym rywalem. Zostaliśmy za to ukarani, a kara mogła być jeszcze dotkliwsza – przeanalizował spotkanie Mikel Arteta. – Chcieliśmy poprawić kilka kwestii, ale nie byliśmy w stanie. Musimy być lojalni wobec tego, co doprowadziło nas do tego miejsca. To nie gwarantuje niczego, poza tym, że musimy spojrzeć w lustro i zastanowić się, co możemy robić lepiej – dodał hiszpański trener.

Arsenal nie wygrał od czterech kolejek Premier League. We wtorek czekają go derby Londynu z Chelsea.