Mikel Arteta
Mikel Arteta fot. PressFocus

Arsenal przełamie fatalną serię? “To byłby idealny scenariusz”

Menedżer Arsenalu Mikel Arteta jest optymistą przed niedzielną wizytą jego drużyny na Old Trafford, gdzie przyjdzie jej się zmierzyć w hicie kolejki Premier League z Manchesterem United. Opiekun Kanonierów wierzy, że jego drużynę stać na odniesienie pierwszego od kilkunastu lat zwycięstwa na terenie Czerwonych Diabłów.

Czytaj dalej…

Ostatnie zwycięstwo na Old Trafford Arsenal odniósł w 2006 roku. Aktualnie pozostaje również bez zwycięstwa w pojedynkach z drużyny z “wielkiej szóstki” od 28 spotkań. Ostatni raz Kanonierzy w takim meczu wygrali w styczniu 2015 roku (2:0 z Manchesterem City).

– To byłoby coś wspaniałego. Myślę, że minęło 14 lat odkąd Arsenal wygrał mecz Premier League na terenie United i po porażce, jakiej doznaliśmy z Leicester w zeszłym tygodniu, byłby to idealny scenariusz, aby pojechać tam i wygrać – powiedział Arteta, cytowany przez ESPN.

– Nie martwię się o naszą dyspozycję, bo widać trend i to, jak się rozwijamy. Chodzi to tylko o te szczegóły, o to, jak zarządzamy nimi w meczach i o te momenty spotkań, w którym możemy zdecydować o zwycięstwie lub doznać porażki – kontynuował menedżer Arsenalu.

– Tak było przeciwko Liverpoolowi. Mieliśmy dwie lub trzy szanse na to, co oni zrobili. Podobnie było z Manchesterem City i w meczu przeciwko Leicester, który był nieco innym meczem, ponieważ podeszli do niego w nieco inny sposób – mówił Arteta.

– Udamy się na Old Trafford z tym samym nastawieniem. Pojedziemy tam i spróbujemy wygrać spotkanie. Staramy się cały czas poprawiać, jesteśmy w trakcie tego procesu i mam nadzieję, że będziemy bardziej solidnym i bezwzględnym zespołem niż miało to miejsce tydzień temu – dodał szkoleniowiec.

Komentarze