Emirates Stadium
Emirates Stadium fot. Wojciech Witkowski

Arsenal pozyska Barellę, ale jest warunek

Nico Barella ma przejść z Cagliari Calcio do Arsenalu FC w letnim oknie transferowym. Aby zrealizować transfer środkowego pomocnika, Kanonierzy muszą awansować do Ligi Mistrzów – donosi Daily Mirror.

Czytaj dalej…

22-latka w styczniu chciała sprowadzić Chelsea FC. Spekulowało się, że The Blues mają zapłacić za niego około 45 milionów funtów. Ostatecznie do transferu jednak nie doszło.

Po zakończeniu sezonu piłkarz najpewniej trafi do stolicy Anglii, ale raczej do klubu z jej północnej części a nie z zachodniej. Chelsea ma bowiem zakaz transferowy, co zamierza wykorzystać Arsenal.

Daily Mirror informuje, że Kanonierzy są bliscy finalizacji zakupu pomocnika. Uczynią to jednak dopiero wtedy, jeśli zapewnią sobie awans do Ligi Mistrzów. Muszą więc zająć przynajmniej czwarte miejsce w Premier League (obecnie plasują się właśnie na tej pozycji) lub triumfować w Lidze Europy, w której w ćwierćfinale będą rywalizować z SSC Napoli.

Barella w obecnym sezonie wystąpił w 26 meczach Serie A i trzech w Pucharze Włoch. Strzelił w nich jednego gola i zanotował dwie asysty. Jego kontrakt z Cagliari Calcio obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Komentarze