Arsenal nie zmieni właściciela. “Jesteśmy w 100 procentach oddani Arsenalowi”

Piłkarze Arsenalu
Piłkarze Arsenalu PressFocus

Właściciele londyńskiego Arsenalu odpowiedzieli na medialne spekulacje dotyczące ewentualnej zmiany właściciela klubu z Emirates Stadium. Rodzinka Kroenke w oficjalnym oświadczeniu odrzuciła możliwość sprzedaży klubu.

Jest chętny na Arsenal

W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje, że poważnie zainteresowany przejęciem Arsenalu jest szwedzki miliardem Daniel Ek, który jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym serwisu streamingowego Spotify. W finalizacji transakcji zakupu miałaby mu pomóc zatrudniona przez niego trójka legendarnych zawodników Arsenalu – Thierry Henry, Dennis Bergkamp i Patrick Vieira.

Na medialne spekulacje postanowili zareagować Stan Kroenke i Josh Kroenke, który w oficjalnym komunikacie poinformowali, że nie biorąc pod uwagę sprzedaży klubu.

“W ostatnich dniach odnotowaliśmy medialne spekulacje dotyczące potencjalnej oferty przejęcia Arsenal FC. Pozostajemy w 100 procentach oddani Arsenalowi i nie sprzedajemy żadnych udziałów w klubie. Nie otrzymaliśmy żadnej oferty i nie będziemy jej przyjmować” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Kroenke Sports & Entertainment (KSE).

“Naszą ambicją dla Arsenalu pozostaje rywalizacja o zdobycie najważniejszych trofeów, a nasza uwaga pozostaje skupiona na poprawie naszej konkurencyjności na boisku, co pozwoli to osiągnąć” – dodano.

Komentarze